Odbierz darmową naklejkę Dodaj miejsce
Dobry Pies - recenzja Internautki
2018-05-14 12:47:22

Kilka dni temu bliska psyjaciółka Gdzie Z Psem po przeczytaniu książki pt. Dobry Pies, autorki Susan Wilson podzieliła się z nami swoją recenzją, zapraszamy do lektury!


Psia miłość najwierniejsza na świecie  :)

Autorka tej wspaniałej, pełnej emocji i wzruszeń powieści, udowadnia nam, że bardzo zły człowiek i skrzywdzony przez los pies, a dokładnie pitbull są w stanie sobie pomóc i odmienić rzeczywistość.


Jest to poruszająca historia pewnego mężczyzny i psa. Adam był na samym szczycie - praca na wysokim stanowisku, drogie samochody, dom w ekskluzywnej okolicy, znajomi z wyższych sfer. Nagle, w wyniku jednego błędu, spada na same dno. Traci pracę i pozycję, styka się ze światem, który do tej pory był dla niego czymś obcym. Drugi z bohaterów - pitbull też nie miał łatwego życia. Cała jego egzystencja skupiała się na siedzeniu w klatkach i nielegalnych walkach. W końcu udaje mu się uciec i z areny trafia do Adama. W powieści obserwujemy jak obustronna niechęć powoli przekształca się w coś zupełnie przeciwnego, a życie obu bohaterów wywraca się o 180 stopni.


Fantastycznie czytało się o docieraniu dwóch twardych charakterów, z których jeden musiał w końcu ustąpić. To tak ciepła i wzruszająca opowieść, o rodzącej się przyjaźni między człowiekiem i psem, wzajemnym zaufaniu i przywiązaniu, a w efekcie miłości. Pies dodatkowo został przedstawiony, jako istota myśląca i ja jestem przekonana, że one myślą. Każde zwierzę czuje, myśli, kocha, nienawidzi, boi się albo cieszy. Chwilami podczas czytania ryczałam jak bóbr.


Żaden pies nie rodzi się zły. Generalizowanie, że pitbulle i podobne im rasy to psy "mordercy" jest bezpodstawne. To zawsze i wyłącznie człowiek w okrutny sposób tworzy z nich bestie.