Odbierz darmową naklejkę Dodaj miejsce
KNOW HAU - czyli piesek w restauracji
2019-03-27 17:04:22

Z psem do hotelu, restauracji?
Dlaczego nie :)


Polskie prawo w żaden sposób nie zakazuje wstępu zwierzakom do wszelkiego rodzaju barów, restauracji, hoteli. Sanepid również nie nakłada zakazu na tego typu przedsiębiorstwa. Zależne jest to jedynie od woli właściciela obiektu.

W Polsce coraz więcej miejsc „otwiera się” na czworonogi, przecież pies to też klient! A co!


Odrębną kwestią są zasady społeczne i pewnego rodzaju savoir-vivre w codziennych sytuacjach. Jeśli decydujemy się zabrać ze sobą psa do restauracji, musimy pamiętać, że nie wszyscy tolerują zwierzęta, a nasz słodki, malutki i niegroźny psiak dla innych osób może być czymś przerażającym.

Zwykłe i niegroźne szczeknięcie może wywołać grymas niezadowolenia wśród innych klientów restauracji. Musimy również liczyć się z tym, że właściciel lokalu lub obsługa mają prawo nas wyprosić, jeśli pies będzie zachowywał się źle. I oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego, spróbuj w takiej sytuacji postawić się na miejscu obsługi, pomyśleć można ten pies odstrasza innych klientów, powinienem grzecznie poprosić o opuszczenie restauracji.
KNOW HAU HAU – w restauracji z psem


1. To my – właściciele musimy zadbać o to, aby nasz pies nie stwarzał zagrożenia, gdy znajduje się w „towarzystwie”.
Pies musi być dobrze wychowany. Musimy właściwie wyznaczyć granice i nauczyć go jak zachowywać się wśród nieznajomych twarzy i być może również w towarzystwie innych czworonogów. Pies nie może wykazywać zachowań agresywnych, a jeśli tak jest, być może warto rozważyć konsultację behawiorystyczną i wspólny obiad odłożyć na późniejszy czas, gdy problem zostanie rozwiązany.


2. Pies powinien być czysty! Najczęściej restauracje z naszym czworonogiem odwiedzamy w czasie urlopu. Restauracje w nadmorskich czy mazurskich popularnych kurortach często posiadają zewnętrzny ogródek, gdzie zazwyczaj nie ma problemu, aby przysiąść z psem. Często w takim miejscu nie zwracamy uwagi na czystość psich łapek czy suchość sierści. Pamiętajmy – mój pies – więc ja powinienem dbać o jego czystość i czystość otoczenia, w którym z nim przebywam. Więc wracając z psiej plaży czy górskiej przebieżki postaraj się jak najlepiej osuszyć oraz oczyścić psią sierść i łapki przed wstąpieniem do lokalu. Sierść naszego czworonoga powinna być sucha, nie wchodź do restauracji z mokrym psem.


3. Pies zabrany przez nas na obiad musi wiedzieć jak się zachowywać i znać podstawowe komendy.