Odbierz darmową naklejkę Dodaj miejsce
Dlaczego warto adoptować psiego seniora?
2021-03-02 09:06:23

W większości przypadków, osoby zainteresowane adopcją psa szukają szczeniąt. Mają błędne przeświadczenie, że szczeniaka można jeszcze wszystkiego nauczyć, a psa dorosłego nie. Skreślanie psa z powodu wieku jest niesprawiedliwe.

Bez względu na wiek, każdy pies młody czy starszy, będzie potrzebował czasu na adaptację. Psa w każdym wieku można nauczyć panujących w domu zasad. Nie ma znaczenia czy ma 5 czy 10 lat. Każdy pies się przyzwyczai i zaakceptuje zmiany. Tylko my, właściciele naszych czworonogów, musimy wykazać się cierpliwością i zrozumieniem. Dać psu czas na przyswojenie zmian.

Staruszki nie wymagają długich spacerów. Nie będą Cię nachalnie zachęcać do zabawy, jak to często bywa ze szczeniętami i młodymi psami. Starszy pies większość dnia prześpi wtulony w swój kocyk.

Psi senior ceni sobie spokój i towarzystwo człowieka.


Zalety adopcji psiego seniora:

nie wymagają długich spacerów

* nie będą nachalnie zachęcać do zabawy

* cenią sobie spokój

* nie wymagają nauki


Wiele osób boi się adopcji starszego psa, ponieważ może zbyt szybko umrzeć. To fakt, że taki pies ma przed sobą mniej lat życia niż szczenię. Spójrz na to z innej strony-jeśli nie zostanie adoptowany zakończy życie jako niczyj. W zimnej budzie, w schroniskowym boksie. Sam. Dożywocie w schronisku. Powód? Starość... Ty możesz to zmienić, możesz odmienić los starszego psa!

Adoptując psiego seniora zmieniasz jego ostatnie chwile. Pozwolisz mu przejść przez starość godnie i z szacunkiem na jaki zasługuje.

. 
Donata Stremplewska
Powrót
Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco z naszą ofertą
Załóż konto i odbieraj nagrody!
Za punkty lojalnościowe odbierz atrakcyjne zniżki i nagrody
Partnerem portalu jest: